طراحی UI و توسعه UX

شما هم مثل ما وقتی به یک سایت مراجعه می‌کنید اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند ظاهر سایت است؟ راستش ما که این طور هستیم. به محض این که وارد یک سایت جدید می‌شویم اول به رنگ و لعابش نگاه می‌کنیم، بعد یادمان می‌آید که انگار دنبال یک چیز دیگر آمده بودیم! تعریفUI و UX هم همین قدر ساده است .UI در واقع همان زیبایی و رنگ و لعاب سایت و ظاهر محصولات است که نظرمان را جلب می‌کند و UX هم همان چیزی است که به دنبالش می‌گشتیم. به عبارت دیگر اگر UI را کمیت یک محصول در نظر بگیریم ،UX کیفیت آن به شمار می‌آید و برای آن که بتوانیم حضوری موفق در دنیای اینترنت داشته باشیم، باید هر دو را با هم داشته باشیم.

یک رابط کاربری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
زیبا در همه‌جا

یک سایت خوب، باید در تمام دستگاه‌های مرسومی که در اختیار مردم است و تمام مرورگرهای رایج آن‌ها، با تمام اندازه‌های کوچک و بزرگ و متنوعشان، به‌درستی نمایش داده شود. ما به چنین سایتی می‌گوییم: ریسپانسیو.

کاربر پذیری و کاربردپذیری

غصه نخورید! ما کارمان را بلدیم. برای شما وب‌سایتی طراحی می‌کنیم که هم ظاهر زیبایی داشته باشد (یعنی کاربرپذیر باشد) و هم نیازهای مخاطب را رفع کند (یعنی کاربردپذیر باشد).

روانشناسی رنگ

اگر به مرور زمان آموخته‌اید که لباس‌هایتان را با هم هماهنگ کنید، با الفبای روانشناسی رنگ‌ها آشنایید و از اهمیت آن باخبرید. این داستان در دنیای نرم‌افزارها و سایت‌های اینترنتی نیز صدق می‌کند. بعد از امنیت، که به نظر ما از نان شب واجب‌تر است، توازن رنگ‌ها مهم‌ترین بخش هر نرم‌افزار به شمار می‌رود. در اینجا بنا نداریم از خود تعریف کنیم. به رنگ و لعاب همین سایتی که در آن هستید نگاه کنید.

اهمیت رابط کاربری UI

اگر شما این‌طرف رودخانه باشید و مشتری آن‌طرف رودخانه، رابط کاربری همان چیزی است که می‌تواند پل ارتباط میان شما باشد. اصلاً به نظر ما همین ویژگی پل بودنش باعث شده اسم UI را بگذارند رابط کاربری!

هرکسی می‌تواند رابط کاربری وب‌سایتش را بر اساس نمادها و برندینگ سازمانش طراحی کند.

به همین دلیل هم رابط کاربری سایت‌ها با هم متفاوت هستند و اصلاً همین تفاوت‌هاست که وب‌سایت شما را زیبا می‌کند. غیر از این است؟

مراحل طراحی و توسعه رابط کاربری

پرسش‌هایی هستند که برای یک طراحی خوب باید پاسخ داده شوند. لازم است بدانیم که چه می‌کنید، مشتریانتان چه کسانی هستند و چند سال دارند و چه می‌کنند و دغدغه‌هایشان چیست.

خب وقت آزمایش رسیده است. ظاهر نرم‌افزار مهم است، اما همه چیز که ظاهر نیست. باید ببینیم سایتی به این زیبایی چقدر می‌تواند نیازهای مخاطبان و مشتریان را رفع کند.

سنندج میدان آیت الله مردوخ پاساژ نور طبقه اول واحد 103
09182441737