سئوی دامنه در ۲۰۱۸

موتور جستجوگر گوگل الگوریتم خاصی را برای رتبه بندی در صفحات جستجو در نظر می گیرد ، همواره گوگل در تلاش است تا بهترین نتایج را به کاربران خود نمایش دهد از این رو در سال ۲۰۱۸ سئو دامنه اهمیت قابل توجهی دارد.

تصویر

سئوی دامنه در ۲۰۱۸

موتور جستجوگر گوگل الگوریتم خاصی را برای رتبه بندی در صفحات جستجو در نظر می گیرد ، همواره گوگل در تلاش است تا بهترین نتایج را به کاربران خود نمایش دهد از این رو در سال ۲۰۱۸ سئو دامنه اهمیت قابل توجهی دارد.

فاکتور های سئو دامنه سایت

دامنه وب سایت اولین فاکتور سئو در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است ، موارد زیر کمک می کند تا درک بهتری درباره ویژگی های یک دامنه مناسب برای رسیدن به صفحه اول گوگل داشته باشید.

مهمترین فاکتورهای سئو دامنه در سال ۲۰۱۸

 

۱- عمر دامنه سایت

قدمت دامنه یک وب سایت یکی از مواردی است که می تواند در سئو و رسیدن به صفحه اول گوگل تاثیر گذار باشد ، این مورد برای وب سایت هایی که بیش از ۳ الی ۵ سال فعال باشند بسیار تاثیر گذار است ، اما این موضوع برای وب سایتی که ۶ ماه از فعالیت آن می گذرد در برابر سایتی که ۱ سال است فعالیت می کند تاثیر خاصی ندارد.

 

۲- استفاده از کلمه کلیدی در دامنه

اگر کلمه کلیدی سایت را در دامنه به کاربرده باشید می تواند یک امتیاز مثبت به حساب بیاید ، کلمه کلیدی شما می تواند در ابتدای نام دامنه ، میانه و یا در انتهای آن باشد ، در این صورت یکی از فاکتور های مثبت سئو خواهد بود.

 

قرار دادن کلمه کلیدی ابتدای دامنه

همانطور که در مورد قبلی بیان شد وجود کلمه کلیدی در دامنه سایت یک فاکتور مثبت محسوب می شود ، اما اگر کلمه کلیدی خود را در ابتدای دامنه به کار ببرید می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد. برای مثال برای کلمه کلیدی Webdesign میتوان این وب سایت را نام برد: webdesigntips.com ، این موضوع برای دامنه های فارسی نیز به همین اندازه صحت دارد.

 

مدت زمان پایداری دامنه یا همان مدت تمدید دامنه

اگر دامنه خود را برای ۱ سال تمدید کرده باشید گوگل می تواند آن را تشخیص دهد ، به طور کلی هرچه دامنه سایتتان برای مدت بیشتری تمدید شده باشد گوگل امتیاز بیشتری برای آن در نظر می گیرد. تصمیم گوگل در این باره به این دلیل است که فکر می کند شما برای وب سایت خود برنامه های بلند مدتی در ذهن دارید بنابر این برای مدت بیشتری مثلا ۵ سال دامنه خود را تمدید کرده اید.

استفاده از کلمه کلیدی در زیر دامنه (Sub-Domain)

تاثیر وجود کلمات کلیدی در ساب دامین

اگر نام دامنه شما هیچ ارتباط معنایی با کلمه کلیدی یا موضوع کسب و کارتان ندارد می توانید از ترفند Sub-Domain استفاده کنید ، ویژگی ساب دامنه های این است که به صورت کامل در اختیار شما هست و مانند دامین های اصلی توسط دیگران رزرو نمی شوند! بنابر این با آزادی کامل می توانید یک ساب دامنه معنی دار و مرتبط با کلمه کلیدی خود انتخاب کنید و وب سایت خود را روی آن راه اندازی کنید. به این شیوه امتیاز ساب دامین را از گوگل دریافت خواهید کرد.

تاریخچه دامنه و ایندکس های قبلی

وقتی دامنه جدید ثبت می کنید ۲ حالت وجود دارد: یا اینکه شما نخستین فردی هستید که این دامنه را ثبت می کند و یا اینکه این دامنه قبلا توسط شخص دیگری ثبت و استفاده شده است. در مورد اول گوگل هویت دامنه و موضوع کسب و کار را از فعالیت شما تشخیص می دهد. اما در حالت دوم برای جلوگیری از ایجاد سوء تفاهم نسبت به موضوع فعالیت جدید دامنه لازم است تا تمام ایندکس های قبلی دامنه را حذف کنید تا گوگل متوجه شود که از این پس دامنه شما در حیطه جدید فعالیت دارد.

تطابق دقیق کلمه کلیدی با دامنه

یکی از ترفند های سئو کلاه سیاه تطابق کامل دامنه سایت با کلمه کلیدی آن است ، پیش از سال ۲۰۱۸ این موضوع تحت قانون نانوشته ای یک فاکتور مثبت به حساب می آمد اما حالا همه چیز فرق می کند. پیشنهاد می کنیم از این روش استفاده نکنید. راستی صحبت از سئو کلاه سیاه شد ، پیشنهاد می کنم حتما نیم نگاهی به این مقاله داشته باشید.

اطلاعات هویز خصوصی و تاثیر منفی آن

بعضی اشخاص و شرکت ها علاقه زیادی به مخفی کردن اطلاعات هویتی دامنه یا همان WHOIS دارند ، این کار می تواند انگیزه های زیادی داشته باشد اما بهتر است بدانید اگر به فکر معاشرت با گوگل هستید ، این موضوع می تواند بین شما و ربات های گوگل فاصله بیندازد. گوگل از اطلاعات مخفی بیزار است و آن را به عنوان پنهان کاری تلقی می کند. بهتر است همه اطلاعات دامنه خود را با شفافیت کامل در اختیار کاربران و گوگل قرار دهید.

اگر هنوز به صورت کامل درباره سئو کلاه سیاه و تاثیرات منفی آن نمی دانید حتما مقاله ” تکنیک های سئو کلاه سیاه ” را مطالعه کنید.

اسپمر های هویز

اگر صاحب چندین وب سایت هستید که اطلاعات هویتی شما در WHOIS آنها قرار دارد مراقب باشید تا توسط گوگل اسپمر شناسایی نشوید چرا که گوگل از طریق اطلاعات مشترک در WHOIS دامنه امکان اسپم کردن وب سایت های دیگر شما نیز وجود دارد.

گستردگی کشوری

پسوند های دامنه مختص کشور ها مانند IR برای ایران و US برای آمریکا می تواند برای سئو محلی داخل کشور مفید باشد ، اما این موضوع به همان اندازه برای سئو گلوبال بی تاثیر است. یعنی اگر به فکر کسب و کار بین المللی هستید حتما از دامنه های بین المللی به جای دامنه های کشوری استفاده کنید ، برای برند سازی می توانید دامنه های کشوری را در کنار وب سایت خود به صورت پارک شده داشته باشید.

 

 

۸ نکته برای سئو آدرس سایت

رعایت این نکات برای سئو آدرس صفحات توسط کارشناسان پیشنهاد می شوند:

۱.گویا بودن آدرس سایت

اگر از کلمات کلیدی در URL استفاده نمیکنید تا حد امکان کلماتی به کار ببرید که بخوبی گویای محتوای صفحه باشند، با این کار بازدیدکنندگان دید بهتری نسبت به صفحه ای که به آن وارد میشوند خواهند داشت و در نهایت بر سئو سایت شما موثر خواهد بود.

۲.کوتاه بودن آدرس سایت

هرچه آدرس سایت کوتاهتر باشد خواندن آن راحتتر خواهد بود در نتیجه از کلماتی مانند “از” “در” “با” “برای” و شبیه اینها در آدرس سایت خود استفاده نکنید. کم بودن تعداد کلمات ارزش هرکدام را از نظر موتورهای جستجو بیشتر خواهد کرد.

۳.کلمات کلیدی در ابتدای آدرس

کلمه یا عبارت کلیدی اصلی خود را در ابتدای بخش صفحه آدرس سایت قرار دهید. رباتهای گوگل اهمیت چندانی به کلمات انتهایی آدرس های طولانی نمیدهند.

۴.کلمات تکراری در URL

از تکرار کلمات پرهیز کنید، بطور مثال استفاده از یک کلمه در آدرس دسته و صفحه کار درستی نیست.

sepidar.net/blog/blog.php

آدرس زیر جایگزین مناسبی برای آدرس فرضی بالا است:

sepidar.net/blog/seoblog.php

۵.یکسان نبودن با عنوان صفحه

لزومی ندارد که کلمات بکار رفته در آدرس نوشته با عنوان صفحه یکسان باشند، شما میتوانید آدرس دهی را با کلمات دیگری انجام دهید.

۶.کاراکترهای نامناسب

تا حد امکان از کاراکترهای نامناسب مانند ?، & و % در آدرس سایت خود استفاده نکنید.

۷.زیاده روی در سئو

استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در URL میتواند تاثیر معکوسی بر سئو شما داشته باشد.

۸.حروف بزرگ

اگر آدرس سایت را با کلمات انگلیسی مشخص کرده اید، از حروف بزرگ در آن استفاده نکنید.

سنندج میدان آیت الله مردوخ پاساژ نور طبقه اول واحد 103
09182441737